Üst Sıralara Çıkaran 7 Güçlü Site SEO Tekniği

By | 16 Mayıs 2013

Binbir zahmet vererek sitenizi kurdunuz. Eğer aramalarda gerilerde çıkıyorsanız ziyaretçilerin sitenize ulaşması oldukça zorlaşacaktır. Sitenizin arama motorlarında üst sıralarda görüntülenmesi ziyaretçi akınını başlatır. Site SEO tekniklerini uygulamakla aramalarda ilk sıralarda çıkabilirsiniz.

Bu yazımızda SEO (Arama motoru optimizasyonu) yerine sitelere uygulanan SEO teknikleri anlamında “Site SEO” ifadesini kullandık.

Bu makalemizi site ve blog sahiplerinin hedef ziyaretçi sayısına kolayca ulaşabilmeleri için yazdık. Bu 7 güçlü tekniği uygulayıp aramalarda büyük bir avantaj kazanabilirsiniz.

 

1. Site SEO Tekniği. Eşsiz bir içerik üretin. Eşsiz içeriğin arama motorları açısından önemi paha biçilmezdir. İnternette ilk olmak her zaman prim yapmıştır.

2. Site SEO Tekniği. Eğer belirli bir hedef kitleye ulaşmak istiyorsanız, anahtar kelimelerinizi arama motorlarına “” (denden) arasında belirtin.

3. Site SEO Tekniği. Yazı içerisinde anahtar kelimelerin bulunması önemli olan yerler vardır. Mümkünse domain adında belirtin. Yazı başlığında, yoğun olarak yazının üst sıralarında, son paragrafta, ara başlıklarda bulundurmaya özen gösterin.

4. Site SEO Tekniği. Anahtar kelimelerinizi anahtar kelime araçlarıyla oluşturun. Google anahtar kelime aracı ile ilgili yazımızı incelemek için buraya tıklayın.

5. Site SEO Tekniği. Yazınızdaki her bir anahtar kelimenin yoğunluğu %2-3 arasında olmalı. Mesela yazınızın kelime sayısı 500 ise, “Apple Macintosh bilgisayar” ve “MacBook Pro 15″ iki ayrı anahtar kelime ise, “Apple Macintosh” ve “MacBook Pro 15″ yazınızda ayrı ayrı en az 10 en fazla 15 defa bulunmalıdır.

6. Site SEO Tekniği. Anahtar kelimelerinizi belli bir coğrafya ve dile göre oluşturun. Örneğin Türkiye ve Türkçe. Ayrıca rekabeti ve arama sayıları az olan kelimelerden seçin. “Düşük” veya “Orta” rekabet seviyesi ve aylık genel aramaları 2000-40000 arası uygundur. SEO Tekniklerini uyguladıkça daha isabetli anahtar kelimeler seçebileceksiniz.

7. Site SEO Tekniği. Yazılarınızda muhakkak sosyal paylaşım ikonları bulundurun. Ziyaretçilerinizin tavsiyesi ile yeni ziyaretçiler de gelmeye başlayacaktır.

Arama motorlarında genellikle ilk sayfa sonuçlarına bakılıyor. Nadiren 2. ve 3. sayfalar inceleniyor. Bu yüzden aramalarda ilk sayfada çıkmak çok önemli. Site SEO teknikleri özellikle aylık aramaların en fazla 40000 olduğu kelimeler için uygundur ve ilk sıralarda çıkmak kesinlikle tesadüf değildir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir